Kosmetyka Medycyna estetyczna Makijaż permanentny
Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
Leczenie łysienia
Leczenie łysienia
Lipoliza iniekcyjna
Lipoliza Iniekcyjna
Powiększanie ust
Powiększanie ust
Wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek
Depilacja laserowa lumiderm
Depilacja laserowa LUMIDERM
Resurfacing laserowy twarzy
Resurfacing laserowy twarzy

Częstotliwość:
6-12 miesiecy
Cena: 700 zł 1 ml
Czas: max 30 min

Powiększanie ust

Powiększanie ust – podkreśl naturalne piękno Twoich ust poprzez wykonanie zabiegu najwyższej jakości wypełniaczami indywidualnie dobieranymi przez naszego specjalistę w Instytucie Urody Looksus. Pracujemy na preparatach Princess Volume.
Usta są bardzo ważnym elementem naszej urody. Wiele osób marzy o pełniejszych, bardziej zmysłowych kształtach ust. Marzenie może się spełnić i usta będą takie jak sobie życzysz przy użyciu wypełniacza- kwasu hialuronowego, który naturalnie wystepuje w naszym organiźmie. To prosty, bezpieczny zabieg, który powiększy małe i wąskie wargi, doda im objętości, jędrności, sprężystości. Zabieg ten również pomoże zlikwidować asymetryczność ust, zmniejszy pomarszczenia, zatrzyma efekty starzenia.

Która część wargi może być powiększona?

Powiększenie ust to zabieg wypełnienia  odpowiednim wypełniaczem, najczęściej z wypełniacza, który nie tylko powoduje widoczne zwiększenie objętości ust, ale także pozwala na łagodną korektę linii warg z równoczesną likwidacją ewentualnych zmarszczek w okolicy ust, łącznie z redukcją niewielkich zmarszczek palacza. Oprócz tego, po zabiegu usta stana się gładsze, jedrniejsze, a ich barwa bardziej zintensyfikowana.

Powiększanie ust można wykonać na kilka sposobów:

 • podanie w czerwień wargową zwiększając objętość ust
 • podając w kontur ust-profilowanie ust
 • podnosząc kąciki ust i likwidując tym samym zmarszczki „marionetki”

Jak wygląda zabieg powiększania ust?

Specjalista przeprowadza wywiad z pacjentem, wykluczając w ten sposób przeciwwskazania do zabiegu.
Powiększenie ust to zabieg na bardzo delikatnej i wrażliwej części twarzy, dlatego wykonywany jest zawsze w znieczuleniu miejscowym przy pomocy kremu znieczulającego nałożonego około 15-30 minut przed sesją lub ze znieczuleniem stomatologicznym, co całkowicie likwiduje dyskomfort i ból podczas zabiegu.
Powiększenia ust dokonuje specjalista wprowadzając za pomocą ampułko-strzykawki i bardzo cienkiej igły preparat wypełniający do skóry właściwej. Tym preparatem najczęściej jest dający wysoki poziom odżywienia i nawilżenia skóry kwas hialuronowy. Zazwyczaj jet to jedynie kilka wkuć. Potem specjalista modeluje kształt ust za pomocą palców, do uzyskania pożądanego efektu. Czas trwania całego zabiegu powiększania ust wynosi do 30 minut.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym preparatem odpowiednio dobranym przez specjalistę i trwa bardzo krótko. Nasz specjalista jest odpowiednio przeszkolony i zadba o Wasz komfort podczas zabiegu powiększania ust.

Czy efekt po powiększaniu ust będzie natychmiast widoczny?

Po wstrzyknięciu wargi będą delikatnie opuchnięte. Powstały obrzęk znika po 2-3 dniach samoistnie pozostawiając piękne ,naturalnie kształtne , jędrne usta.

Jak długo będę mieć powiększone usta?

Efekt powiększonych ust po zabiegu utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Jest to indywidualna zależność, inna u każdej osoby. Nasz zabieg zapewnia długotrwały , ale nie stały efekt. Zabieg można powtarzać. 

Co to jest wypełniacz?

Inaczej  filler czyli naturalny preparat to produkt stosowany często w celu poprawienia blizn, zmarszczek oraz innych zagłębień w skórze. Jest to polisacharyd , który występuje we wszystkich żywych organizmach- kwas hialuronowy. Wiąże wodę, dzięki której skóra jest jędrna i elastyczna. Niestety, z wiekiem mamy go coraz mniej. Poprzez wstrzykiwanie go w zmarszczki, uzupełniamy jego niedobór. Jako naturalny produkt szybko wchłonąłby się w tkanki, więc do wypełniania zmarszczek stosuje się syntetyczny odpowiednik, który został poddany procesowi stabilizacji czyli sieciowaniu. Proces ten zapewnia dłuższe utrzymywanie się w skórze. Jest bezpieczny,dość trwały, biodegradalny i stymuluje do produkcji kolagenu w miejscu podania. – rozkłada się dopiero po roku i wtedy zabieg należy powtórzyć.

Kiedy nie mogę wykonać zabiegu powiększania ust wypełniaczem?

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest:

 • ciąża i okres laktacji
 • skłonność do występowania blizn przerostowych, bliznowców
 • stosowanie leków przeciwzakrzepowych i przeciwzapalnych
 • stany zapalne w obrębie skóry
 • nadwrażliwość na wypełniacze
 • choroby autoimmunologicznych
 • aktywna opryszczka
 • wykonane wcześniej zabiegi z wypełniaczami trwałymi
 • przyjmowanie leków sterydowych
 • choroby układu immunologicznego
 • stosowanie leków przeciwzapalnych i preparatów kwasu salicylowego (aspiryny, etc) na około 3 dni przed zabiegiem.

Co daje  zabieg powiększanie ust?

Powiększanie ust jest zabiegiem, który mogą z powodzeniem zastosować zarówno Panie, jak i Panowie w różnym wieku pragnący poprawić sobie wygląd ust, ale także poprawić mimikę twarzy i uzyskać ogólny efekt odmłodzenia.

Powiększanie ust zaleca się w celu:

 • zwiększenia objętości wargi czerwonej,
 • wymodelowania konturu ust
 • likwidacji asymetrii  ust
 • podniesienia kącików ust
 • podkreślenia tak zwanego łuku Kupidyna
 • wypełnienia drobnych zmarszczek wokół ust

Czy mogę palić papierosy po zabiegu powiększanie ust?

Nie można palić papierosów, gdyż można zniekształcić wymodelowane usta. Przez kilka godzin po zabiegu powiększania ust powinno się unikać:

 • nadmiernej ekspresji w obrębie ust,
 • dotykania i masowania miejsc iniekcji.

Przez około 3 dni od zabiegu należy unikać:

 • intensywnego nagrzewania i opalania się, sauny,
 • wzmożonego wysiłku fizycznego.

Pożądany  efekt po zabiegu powiększenia ust utrzymuje się około 6 -12 miesięcy, dlatego zabieg należy co jakiś czas powtórzyć. Jak czesto? Jest to uzależnione  od indywidualnych predyspozycji – rodzaju skóry, trybu życia, częstotliwości korzystania z kąpieli słonecznych i solarium.
Wszystkie te zalecenia mają na celu przedłużenie trwałości zabiegu.

 


Salon LOOKSUS jest miejscem, gdzie można się zrelaksować, wyciszyć i zapomnieć o problemach dnia codziennego. Jest miejscem, w którym każdy z Was poczuje się długo oczekiwanym gościem! Naszym priorytetem jest najwyższa jakość i profesjonalizm.

« WRÓĆ