Kosmetyka Medycyna estetyczna Makijaż permanentny
Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
Leczenie łysienia
Leczenie łysienia
Lipoliza iniekcyjna
Lipoliza Iniekcyjna
Powiększanie ust
Powiększanie ust
Wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek
Depilacja laserowa lumiderm
Depilacja laserowa LUMIDERM
Resurfacing laserowy twarzy
Resurfacing laserowy twarzy

Częstotliwość:
6-8 tygodni
Cena: cena od 80 zł
Czas: od 10 min

DEPILACJA LASEROWA LUMIDERM

Trwałe usuwanie owłosienia

Laser diodowy Lumiderm  jest obecnie najnowocześniejszym i zarazem najlepszym urządzeniem do depilacji laserowej na świecie. Jest to bardzo komfortowa i skuteczna metoda usunięcia niechcianego owłosienia na stałe.

Depilacja laserem diodowym polega na uszkodzeniu mieszka włosowego. Energia pochłaniana jest przez melaninę, czyli barwnik znajdujący się we włosie. Im więcej melaniny, tym lepszy efekt zabiegu. Tak więc im ciemniejsze włosy, tym łatwiej się ich pozbędziemy. Istotny jest również kolor skóry. Im jaśniejsza skóra i ciemniejsze włosy, tym efekty lepsze.

Depilacja laserowa to fenomen naszych czasów. Już od wielu lat z powodzeniem jest stosowana w krajach Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych. To prosty i bezinwazyjny zabieg permanentnego usuwania niechcianego owłosienia. Polega na podgrzaniu mieszka włosowego dzięki specjalnie skondensowanej wiązce światła, emitowanej przez laser. Wiązka ta jest dobrana w taki sposób, aby poprzez podgrzanie mieszka „zepsuć” zarodek włosa, nie uszkadzając przy tym okolicznych tkanek. W wyniku takiego działania sam mieszek zostaje uszkodzony i przestaje produkować włosy.

Za depilacją laserową przemawia szereg zalet. Przede wszystkim - jest trwała, co oznacza, że usunięte włosy już nigdy nie odrosną. To również oszczędność czasu i pieniędzy - wystarczy wykonać serię kilku zabiegów powtarzanych co 6-8 tygodni, żeby pozbyć się niechcianego owłosienia na zawsze.

Tylko te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu, są wrażliwe na działanie lasera. Nie wszystkie jednak rosną równocześnie. Dlatego też, aby pozbyć się wszystkich włosów, należy przeprowadzić przynajmniej  3-4 zabiegi. W większości przypadków po czterech zabiegach następuje bardzo znacząca redukcja owłosienia . Depilację laserową należy powtarzać co 6-8 tygodni, zależnie od części ciała oraz cech indywidualnych. Znaczące wydłużenie lub skrócenie czasu między zabiegami może spowodować jego słabszy efekt.

Ok. 80% osób potrzebuje między 4 a 6 zabiegów - zależnie od części ciała, rodzaju włosa, predyspozycji genetycznych, zaburzeń hormonalnych itp. Przy pierwszym zabiegu zostaje usunięte ok. 30% włosów, po serii zabiegów ok. 90%. Efekt jest trwały. Pojedyncze włoski, które pojawią się po depilacji, są bardzo cienkie i praktycznie niewidoczne. Pojawiają się najczęściej  w czasie ciąży, przyjmowania leków hormonalnych czy też w okresie przekwitania. Z reguły jednak jest to niewielka liczba włosów, które w razie potrzeby można również usunąć laserem.

Technologia / LUMIDERM ®

Zabieg depilacji laserowej w salonie Instytut Urody Looksus wykonywany jest za pomocą urządzeń firmy LUMIDERM ®®™.Delikatne i rozległe ruchy głowicy lasera stopniowo nagrzewają obszary docelowe pod skórą. Cała procedura trwałego usuwania włosów podczas zabiegu jest bezpieczna, komfortowa i praktycznie bezbolesna. Pełny komfort zabiegu zapewnia głowica z systemem chłodzącym.

Jak przygotować się do zabiegu?

Bardzo ważne jest właściwe przygotowanie się do zabiegu, należy trzymać się następujących zasad:

 • Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji.
 • Skóra nie może być sucha, podrażniona. 
 • Przed każdym zabiegiem włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4 -8 tygodni. Można natomiast je golić wyłącznie maszynką.
 • Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed zabiegiem.
 • Peelingi należy odstawić 1 tydzień wcześniej.
 • Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.
 • Leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, herbata Figura 1, 2) wymagają odstawienia na 2 tygodnie przed zabiegiem.
 • Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. Zabieg jest możliwy po wyleczeniu infekcji.
 • Aktywna opalenizna oraz samoopalacze są przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po opalaniu wynosi 4-6 tygodni.

Jak postępować po zabiegu?

 • Opalanie jest bezwzględnie przeciwwskazane do 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie należy stosować kremy z filtrami anty-UVA i B z filtrem 50.
 • Kolejne zabiegi należy wykonywać w odstępach od 4 do 12 tygodni.
 • Po zabiegu na twarz nie wolno stosować podkładów, ponieważ może to przyczyniać się do powstawania podrażnień. 
 • Bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej nóg oraz okolic bikini należy założyć lekkie, zwiewne ubranie. Nie należy ubierać obcisłych lub nieprzepuszczających powietrza spodni.
 • Naturalnym objawem po zabiegu może być czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry. Wszystkie objawy powinny ustąpić maksymalnie po kilku dniach. W tym czasie należy skórę traktować delikatnie:

 

 • myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą,
 • nie stosować dezodorantów i antyperspirantów bezpośrednio po zabiegu (jeśli depilacja dotyczyła pach),
 • delikatnie skórę osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób,
 • preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzać po 2 tygodniach od zabiegu.

Porównanie depilacji Laserem diodowym LUMIDERM  z depilacją przprowadzaną za pomocą urządzenia IPL

Urządzenia IPL nie są laserami mimo, że często błędnie są nimi nazywane.  
Zabieg z użyciem IPL to w rzeczywistości naświetlanie pacjenta lampą ksenonową zawartą w tym urządzeniu. IPL wysyła wiele długości fal dlatego wiązka światła pochłaniana jest nie tylko przez melaninę, ale również tkanki otaczające. IPL nie działa wybiórczo na włos przez co jego działanie jest mniej skuteczne. Porównując depilacje laserem diodowy i IPL należy stwierdzić, że skuteczność lasera diodowego przy usuwaniu włosów jest znacząco wyższa nad IPL. Na jeden zabieg z użyciem lasera diodowego należy wykonać średnio 3 i więcej zabiegów lampami polichromatycznymi ( IPL) ostatecznie uzyskując znacznie słabsze efekty.


Salon LOOKSUS jest miejscem, gdzie można się zrelaksować, wyciszyć i zapomnieć o problemach dnia codziennego. Jest miejscem, w którym każdy z Was poczuje się długo oczekiwanym gościem! Naszym priorytetem jest najwyższa jakość i profesjonalizm.

« WRÓĆ